Omnium Cultural - Llengua Cultura País

Òmnium Cultural és una entitat amb més de 50 anys d'història al servei de la llengua, la cultura i el país.

119.100 socissocis a tot el món

Saber-ne més

Òmnium Cultural és una entitat amb més de 50 anys d'història al servei de la llengua, la cultura i el país.

119.100 socissocis a tot el món

Saber-ne més

sambori_guanyadors2016

Guanyadors 2016

 

Veredicte Premi Sambori Òmnium Catalunya 2016

 

 

El jurat format per Mireia Lleó, Joan Duran, Vicenç Llorca, Miquel-Lluís Muntaner, Mireia Vidal-Conte i Maria Carme Roca ha determinat guanyadors de Catalunya els següents treballs:

 

 

 

Cicle inicial de primària

 

Primer premi: El ninot de neu i el nen, de Guillem García Suárez ( Escola Gresol de Terrassa)

Segon premi: Les aventures d'en Glanet, d'Elisenda Amat Casadesús ( Escola Germans Corbella de Cardedeu)

Tercer premi: El malefici de la princesa dofí, de Maria Muñoz Espejo (Escola Pineda de l'Hospitalet de Llobregat)

 

Cicle mitjà de primària

 

Primer premi: El Camaleó, de Martina Díaz Tudela (Escola Gresol de Terrassa)

Segon premi: Una aventura a Vilanova de Prades, d'Èlia Roig Barenys (Col·legi Sant Domènec de Guzman de Tarragona)

Tercer premi: El malson de les crispetes, Ona Campoy Pallarès (Escola Jaume II del Perelló) Terres Ebre

 

Cicle superior de primària

 

Primer premi: El món dels inservibles, de Cristina Rosell Esau ( Escola Pau Claris de la Seu d'Urgell)

Segon premi: Vola Berta, vola ben lluny, Abril Pinyol Morera (Escola Espiga de Lleida)

Tercer premi: La meva història, Alba Zunzunegi Noguera (Escola Taula Rodona de Sant Quirze del Vallès)

 

Primer cicle de secundària

 

Primer premi: Et regalo un poema, de Júlia Hermosilla Sant(Col·legi La Salle Berga)

Segon premi: Esperança en temps de guerra, de Júlia Muñoz Haro (Col·legi Pineda de l'Hospitalet de Llobregat)

Tercer premi: Una caputxeta no tan vermella, de Miquel Bañuls López ( Institut Can Mas de Ripollet) Sabadell

 

Segon cicle de secundària

 

Primer premi: Aventures d'un escriptor i el seu ajudant, de Xavier Salvia Peiró (Institut Ciutat de Balaguer) Lleida

Segon premi: Memòries dels sentits, d'Ariadna Gelabert Pol (Institut de Sils) (Girona)

Tercer premi: Pròrroga, Carles Ortega Rodríguez (Escola Mestral de Sant Feliu de Llobregat)

 

Batxillerat i cicles formatius

 

Primer premi: L'art de la nit, de Mireia Casañas Dalmau (Institut Narcís Oller de Valls)

Segon premi: Primer(a) part, de Laia Terré García (Institut Gili Gaya) (Lleida)

Tercer premi: Diari d'una turista, de Cristina Canals Vilaseca (Col·legi Escorial) (Vic)