Projectes

Premis VOC► Mostra d’audiovisual en català

Òmnium seguirà en tot moment les recomanacions de les autoritats sanitàries derivades de la situació de la Covid-19. Totes les sessions es faran complint totes les normes dels protocols acordats amb el PROCICAT. S’ha reduït l’aforament al % indicat i es disposa de control d’aforaments i registres d’usuaris. Cap dels brots que hi hagut a Catalunya ha tingut el seu origen en un acte cultural. Els espectadors gràcies a la seva actitud cívica són corresponsables de l’èxit de les mesures. Les activitats culturals d’avui són la base de la reconstrucció i la certesa per a una inversió futura que permeti assolir l’obertura al 100%. Omplim els cinemes! #culturasegura

 

Sessió 1

* Sessió doble
Sessió inaugural

La Ràpita

Data:
3 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Auditori Sixto Mir
C/ Vall de Safan, 72
Alt Maresme

Canet de Mar

Data:
18 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
CRTTT-Canet Escola de Teixits
Plaça indústria ,1
Maresme

Teià *

Data:
12 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
La Unió (Casal Municipal de Cultura)
Passeig de la Riera, 116
Alt Maresme

Pineda de mar

Data:
4 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Seu Omnium Alt Maresme
Carrer Montpalau,12-14
Alt Penedès

Vilafranca del Penedès

Data:
17 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Sala Zazie - El Casal
Rambla Nostra Senyora 37
Alt Urgell

La Seu d'Urgell

Data:
17 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinemes Guiu
Avinguda del Salòria, 5
Bages-Moianès

Manresa

Data:
10 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Espai Plana de l'Om
Plana de l'Om, 5
Baix Empordà

La Bisbal d'Empordà

Data:
11 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
El Mundial
Passeig Marimon Asprer, 10
Baix Empordà

Torroella de Montgrí

Data:
12 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinema Montgrí
Carrer Codina, 28
Baix LLobregat

Sant Climent de LLobregat

Data:
12 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Casal de Cultura
Carrer Pau Casals , 5
Baix LLobregat Est

Sant Feliu de Llobregat

Data:
10 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
CineBaix
Joan Batllori 21
Baix LLobregat Est

Cornellà de Llobregat *

Data:
11 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Auditori Biblioteca Sant Ildefons
Pl. Carles Navales, s/n
Conca de Barberà

L'Espluga de Francolí

Data:
11 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Sala Folch i Torres del Casalet
Avinguda dels Països Catalans, 16
Eixample i Gràcia

Barcelona

Data:
2 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinemes Girona
Carrer Girona 175
Garraf

Sant Pere de Ribes

Data:
4 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
La Nau - Ger
carrer del Pi, 25
Garrotxa

Les Planes d'Hostoles

Data:
11 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Sala d'Entitats del Casal Cívic La Cooperativa
Carrer Joan Vidal nº 12
Gironès

Girona

Data:
23 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Cinema Truffaut
Carrer Nou del Teatre, 16
Horta-Guinardó

Barcelona

Data:
16 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Lluïsos d'Horta
Feliu i Codina, 7
Lleida- Ponent

Les Borges Blanques

Data:
8 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Casa de la Cutura. Sala Maria Lois
Passeig del Terrall
Lleida- Ponent

Balaguer

Data:
4 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Ajuntament
Plaça del Mercadal, 1
Lleida - Ponent

Mollerussa

Data:
10 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Centre Cultural Mollerussa
Carrer de Ferran Puig, 15
Lleida - Ponent

Lleida

Data:
22 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Funatic
Pi i Margall, 26
Pallars

Tremp

Data:
11 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Epicentre
Passeig de la Vall, 13
Osona

Vic

Data:
18 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
ETC Teatre i Cinema
Passeig de la Generalitat, 46
Pallars

La Pobla de Segur

Data:
13 de febrer
Hora:
17:30 h
Lloc:
Molí del Oli
Avgda. Verdaguer
Pla de l'estany

Banyoles

Data:
17 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Sala d'Actes del Museu Darder
Plaça dels Estudis, 2
Pla de Montserrat

Olesa de Montserrat *

Data:
12 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
El Casal d'Olesa
Metge Carreras, 69
Priorat

Cornudella del Montsant

Data:
26 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Teatre La Renaixença
Comte de Rius, 7
Priorat

Cabacés

Data:
19 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Societat Recreativa La Unió de Cabacés
Carrer del Mig, 45 Baixos
Priorat

Ulldemolins

Data:
12 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Sala 1 d'Octubre
Carrer de la Saltadora, 26
Sant Martí

Barcelona

Data:
17 de febrer
Hora:
18:45 h
Lloc:
Centre Cívic Besòs
Rambla Prim 87
Segarra-Urgell

BellPuig

Data:
25 de febrer
Hora:
21:30 h
Lloc:
Teatre Armengol
Plaça Ramon Folch, 1
Selva marítima

Lloret de Mar

Data:
4 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Teatre Municipal de Lloret de Mar
Plaça Germinal Ros, s/n,
Solsonès

Solsona

Data:
10 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Teatre comarcal
Vall Fred, 20
Tarragonès

Tarragona *

Data:
12 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Antiga Audiència de Tarragona
Plaça del Pallol, 3
Terrassa

Matadepera

Data:
5 de febrer
Hora:
17:30 h
Lloc:
Sala actes Matadepera
Plaça Pere Aldavert
Terres de l'Ebre

Flix

Data:
12 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Cinema La Unió Social
Carrer Girona, 6
Vallès Oriental

Cardedeu

Data:
11 de febrer
Hora:
10 h
Lloc:
Cinema Esbarjo
C/ Lluís Llibre, 27
Alt Empordà

Roses *

Data:
6 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Teatre Municipal
Avda. Tarragona, 81
Baix Llobregat

Esplugues de Llobregat *

Data:
12 de febrer
Hora:
17:30 h
Lloc:
Avenç Centre Cultural
Carrer d'Àngel Guimerà, 27
Baix Llobregat

Sant Joan Despí *

Data:
15 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Sala teatre Mercè Rodoreda
C/Major, 68
Baix Llobregat Est

Sant Just Desvern *

Data:
19 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Sala Cinquentenari Ateneu Sant Just
C. Ateneu 3-5
Baix Llobregat

Begues *

Data:
19 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
L'escorxador de Begues
Avinguda sitges 12
Garrotxa

Olot *

Data:
25 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Els Catòlics
Carrer Clivillers, 7
Garrotxa

La Vall d'en Bas *

Data:
26 de febrer
Hora:
16 h
Lloc:
Can Trona
Passatge de Can Trona, 26
Maresme

Mataró *

Data:
20 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Foment Mataroní
c/Nou, 11
Nou Barris

Barcelona

Data:
18 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Espai Jove Les Basses
Passeig de la Peira
Pallars

Sort *

Data:
12 de febrer
Hora:
17:30 h
Lloc:
Teatre Cinema Els til·lers
Av. Els Til·lers s/n
Ripollès

Ribes de Freser *

Data:
26 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Cinema Catalunya
C/Major 19
Rubí

Rubí *

Data:
11 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
La Sala
C. Cervantes, 126
Sabadell

Sabadell *

Data:
17 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Imperial
Plaça de l'Imperial, 4
Sants-Montjuïc

Barcelona *

Data:
20 de febrer
Hora:
10 h
Lloc:
Zumzeig Cinema
Carrer de Béjar, 53
Terrassa

Castellbisbal *

Data:
18 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Auditori Els Costals
Pau Casals,16
País Valencià

Elx

Data:
11 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Casal d'ACPV-Elx
C/ Sant Jordi, 2
País Valencià

Benicarló

Data:
17 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Edifici Gòtic
C/ Major
País Valencià

Alcoi

Data:
10 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Centre Cultural Ovidi Montllor.
Carrer Vistabella,8
País Valencià

Atzeneta del Maestrat

Data:
5 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Casal Popular d'Atzeneta del Maestrat
Avinguda de Castelló, 41
País Valencià

Llíria

Data:
5 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Multiusos Llíria
Carrer Pla de l'Arc
País Valencià

Burjassot

Data:
16 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Ca Bassot
Carrer Pablo Iglesias, 49
País Valencià

Gandia

Data:
10 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Fundació Casal Jaume I Safor Valldigna
C/ de la Dona Teresa,2
País Valencià

Pedreguer

Data:
10 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Casal Cultural Jaume I Pedreguer
C/ València, 12B
País Valencià

València

Data:
10 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Octubre Centre de Cultura Contemporània
Sant Ferran, 12
País Valencià

Alacant

Data:
10 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Saló Actes CCOO
Avinguda Salamanca 33
País Valencià

Bétera

Data:
12 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Ateneu Cívic i cultural
Plaça del Mercat n 5

Sessió 2

Alt Maresme

Calella

Data:
25 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Sala Can Salom (1er pis)
Carrer Esglesia ,91 1 er.pis
Alt Maresme

Malgrat de mar

Data:
11 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Arxiu Municipal
Carrer del mar, 63
Alt Penedès

Vilafranca del Penedès

Data:
24 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Sala Zazie - El Casal
Rambla Nostra Senyora 37
Alt Urgell

La Seu d'Urgell

Data:
24 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinemes Guiu
Avinguda del Salòria, 5
Bages-Moianès

Manresa

Data:
11 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Espai Plana de l'Om
Plana de l'Om, 5
Baix Empordà

La Bisbal d'Empordà

Data:
18 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
El Mundial
Passeig Marimon Asprer, 10
Baix Empordà

Torroella de Montgrí

Data:
19 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinema Montgrí
Carrer Codina, 28
Baix LLobregat

Sant Climent de LLobregat

Data:
13 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Casal de Cultura
Carrer Pau Casals , 5
Baix LLobregat Est

Sant Feliu de Llobregat

Data:
17 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
CineBaix
Joan Batllori 21
Conca de Barberà

Montblanc

Data:
18 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Sala de les Corts Catalanes
Plaça de Sant Francesc, 2
Eixample i Gràcia

Barcelona

Data:
9 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Cinemes Girona
Carrer Girona 175
Garraf

Sant Pere de Ribes

Data:
11 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
La Nau - Ger
carrer del Pi, 25
Garrotxa

Les Planes d'Hostoles

Data:
25 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Sala d'Entitats del Casal Cívic La Cooperativa
Carrer Joan Vidal nº 12
Gironès

Girona

Data:
24 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Cinema Truffaut
Carrer Nou del Teatre, 16
Horta-Guinardó

Barcelona

Data:
23 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Lluïsos d'Horta
Feliu i Codina, 7
Lleida- Ponent

Les Borges Blanques

Data:
11 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Casa de la Cutura. Sala Maria Lois
Passeig del Terrall
Lleida- Ponent

Balaguer

Data:
11 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Ajuntament
Plaça del Mercadal, 1
Lleida - Ponent

Mollerussa

Data:
17 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Centre Cultural Mollerussa
Carrer de Ferran Puig, 15
Lleida - Ponent

Lleida

Data:
24 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Funatic
Pi i Margall, 26
Osona

Vic

Data:
25 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
ETC Teatre i Cinema
Passeig de la Generalitat, 46
Pallars

Tremp

Data:
18 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Epicentre
Passeig de la Vall, 13
Pallars

La Pobla de Segur

Data:
20 de febrer
Hora:
17:30 h
Lloc:
Molí del Oli
Avgda. Verdaguer
Pla de l'estany

Banyoles

Data:
25 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Sala d'Actes del Museu Darder
Plaça dels Estudis, 2
Priorat

Cornudella del Montsant

Data:
27 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Teatre La Renaixença
Comte de Rius, 7
Priorat

Cabacés

Data:
20 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Societat Recreativa La Unió de Cabacés
Carrer del Mig, 45 Baixos
Priorat

Ulldemolins

Data:
13 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Sala 1 d'Octubre
Carrer de la Saltadora, 26
Sant Martí

Barcelona

Data:
24 de febrer
Hora:
18:45 h
Lloc:
Centre cultural la Farinera del Clot
Gran Via de les Corts Catalanes, 837
Segarra-Urgell

BellPuig

Data:
27 de febrer
Hora:
12 h
Lloc:
Teatre Armengol
Plaça Ramon Folch, 1
Selva marítima

Lloret de Mar

Data:
12 de febrer
Hora:
20 h
Lloc:
Teatre Municipal de Lloret de Mar
Plaça Germinal Ros, s/n,
Solsonès

Solsona

Data:
11 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Teatre comarcal
Vall Fred, 20
Terrassa

Matadepera

Data:
12 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Sala actes Matadepera
Plaça Pere Aldavert
Terres de l'Ebre

Flix

Data:
19 de febrer
Hora:
18:30 h
Lloc:
Cinema La Unió Social
Carrer Girona, 6
Vallès Oriental

Cardedeu

Data:
12 de febrer
Hora:
18 h
Lloc:
Cinema Esbarjo
C/ Lluís Llibre, 27
País Valencià

Llíria

Data:
19 de febrer
Hora:
17 h
Lloc:
Multiusos Llíria
Carrer Pla de l'Arc
País Valencià

Burjassot

Data:
23 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Ca Bassot
Carrer Pablo Iglesias, 49
País Valencià

Gandia

Data:
17 de febrer
Hora:
19:30 h
Lloc:
Fundació Casal Jaume I Safor Valldigna
C/ de la Dona Teresa,2
País Valencià

València

Data:
17 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Octubre Centre de Cultura Contemporània
Sant Ferran, 12
País Valencià

Bétera

Data:
26 de febrer
Hora:
19 h
Lloc:
Ateneu Cívic i cultural
Plaça del Mercat n 5