Veredicte de la 37a edició del Concurs Literari d’Òmnium Mataró Memorial Joaquim Casas

Actualitat

L’acte de lliurament de premis serà el dissabte 29 d’abril, a les set de la tarda, a la Fundació Iluro.

El jurat de la 37a edició del Concurs literari per a escolars Òmnium Mataró – Memorial Joaquim Casas, va celebrar el 17 de març la Nit llarga, la reunió de deliberació. A continuació podeu veure el veredicte.


VEREDICTE DEL JURAT
 
 
Reunit a l’estatge social d’Òmnium Cultural de Mataró, carrer d’Argentona, 59 baix, el jurat qualificador del Concurs Literari per a Escolars Òmnium Mataró – Memorial Joaquim Casas,  en la 37a edició, compost per:
                         
Francesc Castanyer i Mora
Lluís Josep Comerón i Martín
Esteve Guardiola i Bufí
Àngels Jubany i Claus
Carles Móra i Tuxans
Albert Pera i Segura
M. Lluïsa Pursals i Pons
Anna Sensada i Colell
Montserrat Viader i Cobo
Joan Carles Gonzàlez i Pujalte
Albert Calls i Xart
                     
i actuant de secretària Margarida Llaudó, a fi d’emetre el veredicte d’aquest concurs, fa constar que:
 
Atès que s’han presentat un total de 1347 treballs, dels quals 0 pertanyen a la primera categoria; 141 a la segona categoria; 235 a la tercera categoria; 424 a la quarta categoria; 390 a la cinquena categoria; 147 a la sisena categoria; i 10 a la setena, corresponents a diversos centres escolars de Mataró;
 
Atès que tots els treballs han estat llegits en successives sessions, havent donat cada un dels membres del jurat una valoració numèrica de l’1 al 10 per cada un dels treballs presentats, han arribat al següent veredicte:
 
 
SEGONA CATEGORIA (3r i 4t de primària)
 
Primer premi:
La història d’en blauetde Nora Shrestha (Escola Joan Coromines)
 
Segon premi:
La vida a la Índiad’Ariadna Jiménez (Escola Anxaneta)
 
Tercer premi (ex aequo):
La Clàudia i les estrellesde Abril Roig i Ardila (Escola Anxaneta)
 

Tercer premi (ex aequo):

Per fi trepitjo els núvols, de Martina Cos Carbó (Escola Joan Coromines)
 
  
TERCERA CATEGORIA (5è i 6è de primària)
 
Primer premi:
Les galetes màgiquesde Clara Pérez Ribas (Escola Anxaneta)
 
Segon premi:
Estimada ampollade Nico Grau Cat (Escola Meritxell)
 
Tercer premi:
Jo sí que puc!de Minerva Pueyo Ferrando (Col·legi Cor de Maria)
 
 
  
QUARTA CATEGORIA (1r i 2n d’ESO)
 
Primer premi:
Què he fet malament?, d’Alba Cortés Parera (GEM)
 
Segon premi:
Un món entre papers i lletresde Marc Batalla Estrada (Escola Pia Santa Anna)
 
Tercer premi:
On és la meva veu?de Berta Braun Arañó (Col·legi Maristes Valldemia)
 
Accèssit:
La vida passa volant, de Sara Cusí Arias (Escola Pia Santa Anna)
 
 
  
CINQUENA CATEGORIA (3r i 4t d’ESO)
 
Primer premi:
Olor de recordsde Maria Manté Bada (Col·legi Maristes Valldemia)
 
Segon premi:
Jo, no!de Carla Codosal Mancera (Col·legi Cor de Maria)
 
Tercer premi:
Sócde Laura González Manrique (Escoles Freta)
 
 
  
SISENA CATEGORIA (Batxillerat i Cicles Formatius)
 
Primer premi:
Roserde Saida Prados Maldonado (Escoles Freta)
 
Segon premi:
Triangle rosade Júlia Lladó Obón (Institut Alexandre Satorras)
 
Tercer premi:
I obro els ullsde Júlia Duadis i Tarradellas (Institut Alexandre Satorras)
 
Accèssit:
Sísifde Joan Simó Rodríguez (Escola Pia Santa Anna)
 

SETENA CATEGORIA (Adults)

Primer premi:
Sangria, de Mònica Ruiz Rey

Segon premi:
Tan freda, tan callada, tan quieta la mort, de Lita Palomera Salvador

Tercer premi:
Temptacions, d’Eva Buquet Xirau
 
 
 
Tots els membres del jurat ho signem a Mataró, el 17 de març de 2017. 

Aquest web utilitza cookies pròpies i de tercers amb la finalitat de permetre't la navegació amb característiques predefinides, el seguiment i anàlisi del teu comportament i la gestió d'espais publicitaris. L'accés i ús del web implica la teva acceptació. Per a més informació, pots accedir a la nostra Política de cookies.